Ankara Yapı İnşaat WEB Hizmetleri

Kayıtlı firma ve Ustalarımızla Ankara bölgesi Yapi İnşaat WEB Hizmetleri.


Çatı Isı Yalıtım

Çatı Isı Yalıtım

ankara çatı yalıtımÇatı izolasyonu, bir yapının en üst noktası olan çatının, dış etkenlerden kaynaklanan ısı kaybını engellemek ve iç mekanın sıcaklığını korumak amacıyla yapılan işlemleri ifade eder. Çatı izolasyonu, enerji tasarrufu sağlamak, konfor düzeyini artırmak ve çevresel etkileri azaltmak için önemlidir
Çatı Yalıtımı, çatıdaki nemin ve suyun dağılmasını ve olası su hasarlarını önlemeye yardımcı olabilir. Çatı yalıtımı, evin iç sıcaklığını korumak için önemlidir. Yeterli çatı yalıtımı, evin iç sıcaklığını dengede tutarak ısınma maliyetlerini azaltabilir. İyi bir çatı yalıtımı, yaz aylarında evin iç sıcaklığının artmasını da önleyebilir.
Çatı Yalıtımı Malzemeleri:Bakalitli Cam Yünü,Bakalitsiz Cam Yünü,fenol köpüğü, Cam elyafı, Taş yünü, Selüloz, Poliüretan köpük, Ekstrüzyonlu polistiren (XPS) ve genleştirilmiş Polistiren (EPS) bulunur
Membranbinaların ömürlerine ömür katan bir malzemedir. Ayrıca yanlış drenaj çalışması sonucu ortaya çıkabilecek olumsuzlukları da bu malzeme telafi etmektedir. Ters teras çatı, ısı yalıtımını ya da su yalıtımı sayesinde daha korunaklı ve uzun ömürlü olur. Bu aşamada kullanılacak memran malzemesi yapının ömrünü uzatır.

Neden Çatı Isı Yalıtımı?
Yapılarda kullanılan enerji miktarı azalır, enerji israfının önüne geçilir.
Isı yalıtımı uygulanmamış çatılar, gelişen teknoloji ile yapılan günümüzdeki çatıların kalitesinin ve tasarruf oranının çok çok gerisindeler. Yalıtım uygulanmış çatılar, tasarruf haricinde de su sızıntılarını, nemi, kötü kokuyu hatta romatizma gibi rahatsızlıkları da önleyebiliyor.
Isı yalıtımı yapılmasıyla binadan dışarıya giden ısı kaybı büyük oranda azalır.
Isı yalıtımlı duvarların iç kısımlarında küflenme, kabarma, sıva dökülmeleri gibi durumlarla karşılaşılmaz ısı farkı oluşmaz.
Yalıtımla birlikte su yoğuşması olmayacağından duvarlardaki malzemeler paslanıp incelmez.